Sivas Valiliği
Sivas Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Sivas Valiliği
Sivas Valiliği

5 Haziran Dünya Çevre Günü Etkinlikleri Devam ediyor…

24 Haziran 2019
5 Haziran Dünya Çevre Günü Etkinlikleri Devam ediyor…

El değmemiş tabiatı, zengin bitki örtüsüyle Sivas'ın önemli tabiat varlıkları arasında yerini alan Gürün Şugul Vadisi ile berrak suyu ve turkuaz mavisi görünümüyle “doğal akvaryum” olarak bilinen Gürün Gökpınar Gölü’nde Sivas Valiliği (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) himayelerinde etkinlikler düzenlendi.

Bölgenin turizmine katkı sağlamak, ‘Sıfır Atık’ kampanyasına dikkat çekmek ve çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturmak üzere gerçekleştirilen programlar kapsamında ilk olarak; Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü koordinesinde, SİVDAK (Sivas Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Kulübü), SADAK (Sivas Doğa Sporları Kulübü) katkıları ile Şuğul Vadisi'nde yürüyüş programı gerçekleştirildi.

Sivas kent merkezine 147, Gürün ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan, berrak suyu ve turkuaz mavisi görünümüyle "doğal akvaryum" olarak da adlandırılan Gökpınar Gölü'nde, Sivas Kongresi'nin 100. yılı ve "Sıfır Atık Mavi" projesi kapsamında gerçekleştirilen su altı temizliği ile çevre bilincine dikkat çekildi.

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır